W jaki sposób zafiskalizować fakturę VAT marża?

Do poprawnej fiskalizacji faktur VAT marża, konieczne jest podanie litery dla stawki nie podlega w Konfiguracja >> Drukarka fiskalna. Mapowanie stawek VAT jest pobierane z drukarki fiskalnej. Dlatego stawkę należy wcześniej przypisać dla odpowiedniej litery w konfiguracji samego urządzenia Stawka nie podlega obsługiwana jest również dla pozostałych dokumentów fiskalnych w programie.

Proces fiskalizacji faktur VAT marża odbywa się podobnie jak w przypadku faktur sprzedaży. Dotyczy nowych dokumentów, następuje po zatwierdzeniu dokumentu na stałe. Fiskalizacja jest możliwa dla faktur wystawionych od brutto. Na formularzu takiej faktury pojawia się parametr fiskalizuj. Po jego zaznaczeniu podczas zatwierdzania, faktura zostanie zafiskalizowana.

Uwaga

Ważne! Fakturę można zarejestrować na drukarce fiskalnej również po jej zatwierdzeniu. Jeśli już po zatwierdzeniu okaże się, że faktura powinna zostać zafiskalizowana, należy wejść na jej formularz i z menu kontekstowego wybrać „Fiskalizuj”

Ważne! W przypadku fiskalizacji faktury VAT marża na drukarce fiskalnej, drukowany jest paragon fiskalny. Dla Klienta należy wykonać wydruk Faktury VAT marża, korzystając z opcji wydruku dostępnych w programie.

Ważne! Dokumentu, który został zafiskalizowany, nie można anulować.

Czy ten artykuł był pomocny?