Jak zafiskalizować dokument w aplikacji POS?

W aplikacji Comarch ERP XT POS istnieje możliwość rejestrowania sprzedaży na drukarce fiskalnej podłączonej poprzez moduł Bluetooth (w przypadku urządzeń z systemem iOS tylko wersja Low Energy) lub sieć Wi-Fi. Fiskalizacja jest możliwa w przypadku drukarek obsługujących protokół POSNET. Obsługa polskich znaków odbywa się za pomocą strony kodowej WINDOWS 1250.

W ustawieniach aplikacji POS należy wybrać rodzaj połączenia z drukarką fiskalną.

W przypadku połączenia Bluetooth dostępna będzie lista wszystkich drukarek możliwych do połączenia.

Jeśli wybrano połączenie poprzez sieć Wi-Fi konieczne będzie wprowadzenia adresu IP  i numeru portu drukarki.

Po połączeniu, aby fiskalizacja była możliwa, należy zmapować przynajmniej jedną formę płatności. Z lewej strony tabeli dostępne są formy płatności dla stanowiska POS (pochodzące z Comarch ERP XT). Prawa strona tabeli domyślnie jest pusta, po kliknięciu wyświetlona zostanie lista dostępnych form płatności dla drukarki fiskalnej. Stawki VAT odczytane z drukarki wyświetlone są w odpowiedniej tabeli. Zostaną one zmapowane automatycznie.

Po zapisie i ewentualnym dokonaniu płatności, paragon zostaje automatycznie zafiskalizowany. W przypadku faktury zostanie wyświetlone dodatkowo pytanie, czy dokument ma zostać zafiskalizowany.

Jeśli fiskalizacja z jakiegoś powodu się nie powiodła, dostępne będą trzy opcje: ponowienia próby fiskalizacji, zapisania dokumentu do bufora bez fiskalizacji lub usunięcie dokumentu. W przypadku prawidłowej fiskalizacji, dokument jest zatwierdzany na stałe wraz z odpowiednim dla płatności zapisem kasowo-bankowym.

Czy ten artykuł był pomocny?