Synchronizacja ERP XT z kalendarzem Google

W celu synchronizacji kalendarza Comarch ERP XT z kalendarzem Google, musimy posiadać konto Gmail.

Aby uruchomić synchronizację należy wybrać Kalendarz >> Synchronizacja z kalendarzem Google i zaznaczyć opcję „Tak”, a następnie Zaloguj się do konta Google.

Podniesie się wtedy okno umożliwiające zalogowanie do konta na Gmail. Po tej czynności pojawi się komunikat z akcją zakończoną sukcesem. W polu Moje kalendarze na kalendarzu Google utworzy się nowy kalendarz o nazwie iFaktury24.

Ważne! Gdy folder iFaktury24 nie zostanie utworzony na kalendarzu Gmail, należy ręcznie dodać w folderze Moje kalendarze kalendarz o nazwie iFaktury24.

Użytkownik może wprowadzać wydarzenie z poziomu  kalendarza  XT oraz kalendarza Google. Jeżeli kalendarze są zsynchronizowane termin będzie widoczny na obu kalendarzach. Ustawione powiadomienia również będą wyświetlane na obu terminarzach. Z  każdego terminarza Użytkownik może także nanosić zmiany.

Ważne! Synchronizacja kalendarza Comarch ERP XT z kalendarzem Google następuje natychmiastowo, co oznacza, że wydarzenia wpisane w Comarch ERP XT pojawiają się w kalendarzu Google od razu po wprowadzeniu.

Ważne! Synchronizacja kalendarza Google z kalendarzem Comarch ERP XT następuje co 15 minut, co oznacza, że wydarzenie wprowadzenie w kalendarzu Google może pojawić się w kalendarzu iFaktury24 z opóźnieniem.

Ważne! Z kalendarza Google nie ma możliwości synchronizacji wydarzeń cyklicznych do kalendarza Comarch ERP XT.

Funkcje, które występują w kalendarzu Google, a nie są dostępne w kalendarzu Comarch ERP XT, nie będą wyświetlane w programie XT.

Czy ten artykuł był pomocny?