Jak korzystać z terminala płatniczego Polskie ePłatności?

W programie Comarch ERP XT istnieje możliwość rejestrowania płatności kartą poprzez terminal płatniczy. Program współpracuje m.in. z urządzeniami dystrybuowanymi poprzez Polskie ePłatności.

Wskazówka
W pierwszym kroku należy zwrócić się do dostawcy terminala w celu przygotowania urządzenia do współpracy z systemem Comarch ERP.

Z poziomu ikony koła zębatego dostępna jest opcja Terminal płatniczy. Po przejściu do tego okna w pierwszej kolejności nastąpi weryfikacja, czy na stanowisku jest zainstalowany i uruchomiony program Comarch ERP XT Dodatki.

Po pozytywnej weryfikacji Użytkownik może dodać swój pierwszy terminal wpisując jego nazwęadres IP oraz port do komunikacji między urządzeniem a programem ERP XT. Jako dostawcę terminala należy wybrać Polskie ePłatności. Łączenie z urządzeniem przebiega automatycznie. Status połączenia wyświetlany jest na kafelku (Online/Offline).

Z poziomu Konfiguracji można wykonać następujące czynności:

  • dodać nowy terminal
  • połączyć się z terminalem
  • odłączyć terminal
  • zresetować połączenie

Po podłączeniu terminala program automatycznie będzie się z nim komunikował w przypadku przyjmowania płatności kartą do rejestru Karta płatnicza podczas:

  • zatwierdzania dokumentów handlowych (m.in. paragon, faktura sprzedaży)
  • zapisywania płatności do zatwierdzonych wcześniej dokumentów

Wybrane pytania do Użytkownika przesyłane w trakcie komunikacji z terminalem (np. pytanie o ponowienie operacji w przypadku niepowodzenia) będą wyświetlane na interfejsie programu ERP XT. Pytania dotyczące bezpośrednio realizacji transakcji (np. pytanie o wydruk kopii potwierdzenia) będą wyświetlane na ekranie terminala.

 

Zobacz także:

Z jakimi terminalami płatniczymi współpracuje Comarch ERP XT?

Czy ten artykuł był pomocny?