Skąd są pobierane kwoty do wyliczenia zaliczki na PIT-36?

Kwoty przychodów oraz kosztów są pobierane przez program automatycznie z księgi podatkowej oraz uzupełnionych na karcie Właściciela dodatkowych działalności. Udział właściciela jest pobierany historycznie z karty właściciela. Do kwoty kosztów dodatkowo pobierana jest różnica remanentów.

  • Dla rodzaju działalności gospodarcza – w kolumnie Działalność kwoty przychodów/kosztów są pobierane z księgi podatkowej oraz dodatkowej działalności i działalności w strefie uzupełnionych na właścicielu. Najem jest wykazywany w oddzielnej kolumnie Najem.
  • Dla rodzaju działalności najem – w kolumnie Działalność kwoty przychodów/kosztów są pobierane z dodatkowej działalności oraz strefy uzupełnionych na karcie właściciela. W kolumnie Najem kwoty przychodów i kosztów są pobierane z księgi podatkowej oraz dodatkowego najmu uzupełnionego na karcie właściciela.

Kwoty straty z lat ubiegłych, składek społecznych, składek zdrowotnych również są pobierane z karty właściciela. Pozycje które są odblokowane należy uzupełnić ręcznie na formularzu zaliczki.

Zobacz także:

Gdzie mogę określić rodzaj prowadzonej działalności?

Jak dodać zaliczkę na PIT-36?

Jak uzupełnić kartę właściciela?

 

Czy ten artykuł był pomocny?