Jak dodać nową formę płatności?

Istnieją dwie metody dodania nowej formy płatności:

  1. Z poziomu konfiguracji programu:

Krok pierwszy – wybieramy w prawym, górnym rogu ikonkę kółka zębatego i klikamy na kafelek „Formy płatności”.

Krok drugi – pojawia się lista form płatności, aby dodać nową wybieramy opcję „Dodaj”.

Krok trzeci – na wyświetlonym formularzu wpisujemy nazwę nowej płatności oraz termin, jaki będzie proponowany na dokumentach, na których zostanie wskazana. Wybieramy także czy nowa forma będzie dotyczyć płatności gotówkowej czy na konto.

Dodatkowo mamy możliwość ustawienia jej jako domyślną formę płatności. Będzie to oznaczało, że dla wszystkich dokumentów, które będziemy wprowadzać do programu, automatycznie ustawi się ta właśnie płatność. Po wprowadzeniu danych zapisujemy formularz.

         2. Z poziomu formularza dokumentu:

W przypadku, gdy na dokumencie istnieje potrzeba wykorzystania formy płatności niedostępnej na predefiniowanej liście, można wprowadzić jej nazwę ręcznie w polu forma zapłaty podczas wprowadzania dokumentu. Po wpisaniu nazwy zatwierdzamy ją wciskając „Enter”.

Jeśli chcemy, by forma płatności została na stałe zapamiętana w programie klikamy przycisk „Dodaj”. Wyświetli się nam Okienko, gdzie mamy możliwość edycji nazwy tej formy płatności, a także terminu płatności (liczonego w dniach). Po zakończeniu edycji klikamy na „Zapisz”.

 

Czy ten artykuł był pomocny?