Atrybuty na karcie produktu

Dotyczy tylko Klientów Comarch

Atrybuty na karcie produktu dzielą się na:

  • atrybuty zwykłe – po wskazaniu grupy dla produktu na jego kartę automatycznie przenoszone są atrybuty, jakie wcześniej zostały zdefiniowane dla tej grupy. Zaproponowana lista może być modyfikowana: możemy usunąć zaproponowane atrybuty, a także dopisać nowe.

Wystarczy określić wartości poszczególnych atrybutów dla danego produktu. Jeśli dany atrybut może mieć kilka różnych wartości (na przykład wiele kolorów albo rozmiarów), należy ten atrybut dopisać do listy tyle razy, ile przyjmuje wartości.

Lista atrybutów dla wszystkich grup i produktów jest wspólna, jeśli więc dany atrybut był już wcześniej wprowadzony na jakiejś karcie – można go wskazać wybierając z rozwijanej listy. Jeśli atrybut nie był jeszcze wykorzystany na żadnym produkcie, można go wprowadzić bezpośrednio na karcie produktu i zostanie automatycznie dopisany do listy. Lista wszystkich atrybutów wykorzystanych w programie jest dostępna w konfiguracji sklepu (Więcej funkcji -> Comarch e-Sklep -> Atrybuty w Comarch e-Sklep).

Dla każdego atrybutu wprowadzonego na produkcie należy uzupełnić wartości w wybranych językach. Jeśli dla atrybutu nie uzupełnimy wartości w języku obcym – nie będzie on widoczny po zmianie języka interfejsu w sklepie.

Na podstawie wprowadzanych wartości atrybutów w programie budowana jest lista dostępnych wartości (dla każdego języka osobno). Jeśli więc na innym produkcie wprowadzaliśmy atrybut z identyczną wartością – wystarczy ją wybrać z rozwijanej listy. Jeśli na liście nie ma jeszcze potrzebnej wartości należy ją wprowadzić bezpośrednio w polu, a po zapisaniu produktu zostanie automatycznie dopisana do listy dostępnych wartości.

  • atrybuty czasowe – istnieje możliwość zdefiniowania pewnych atrybutów, którymi będą oznaczane produkty w Comarch e-Sklep, takich jak: Nowość, Promocja, Produkt polecany Aby produkt był oznaczony w wybrany sposób wystarczy zaznaczyć odpowiedni parametr.

Po synchronizacji oznaczenie będzie widoczne w e-sklepie.

Ważne! Do Comarch e-Sklep wysyłane są maksymalnie trzy atrybuty czasowe dla każdego produktu. W przypadku zaznaczenia większej ilości cech – wysłane zostaną trzy pierwsze.

 

 

Zobacz także: Atrybuty na karcie grupy

Czy ten artykuł był pomocny?