Jak wystawić dokument w aplikacji POS?

Do aplikacji Comarch ERP XT POS na urządzeniach mobilnych mają dostęp użytkownicy, którzy w swoim pakiecie Comarch ERP XT mają dodaną usługę dodatkową: POS i data ważności tej usługi jest aktualna.

Po zalogowaniu do aplikacji widoczna jest lista wszystkich produktów dodanych w aplikacji Comarch ERP XT. Na podstawie ilości sprzedanych produktów w ciągu ostatnich 3 miesięcy, wyświetlane będą 3 najpopularniejsze – najczęściej sprzedawane. Dla każdego produktu możemy wyświetlić okno z dodatkowymi informacjami, które zawiera kod towaru, cenę netto, ilość w magazynie (dla towarów z kontrolą stanu), opis, zdjęcia.

Uwaga
W aplikacji możemy wystawić paragon lub fakturę. Dokumenty są zawsze wystawiane w cenach brutto i w walucie PLN.

Wystawiając dokumenty, mamy możliwość wyboru kontrahenta z listy, bądź dodanie nowego bezpośrednio w aplikacji. Jeśli wystawiamy dokument typu faktura – wskazanie kontrahenta jest obowiązkowe.

Po uzupełnieniu pozycji na dokumencie i kliknięciu w przycisk z kwotą przechodzimy na okno podsumowania dokumentu. Na tym oknie możemy od razu dokonać płatności, bądź dodać jeszcze towary polecane. W Comarch ERP XT dla każdego produktu mamy możliwość wskazania maksymalnie 3 powiązanych. Na oknie podsumowania są wyświetlane wszystkie produkty powiązane z elementami z dokumentu. Można je przeglądać i dodać na dokument.

Aby dokonać płatności za dokument, należy wybrać jedną z dostępnych form: gotówka, karta lub inna. Wybierając płatność gotówką z terminem 0, przy zapisie dokument jest od razu rozliczany i w Comarch ERP XT generowany jest zapis kasowy. W przypadku wybrania odroczonej formy płatności, dokument zatwierdzany jest bez rozliczenia. Jeśli wybrano płatność na konto, należy dodatkowo wskazać rachunek bankowy, na który Klient dokona wpłaty. Po otrzymaniu zapłaty od Klienta, dokument należy rozliczyć w Comarch ERP XT.

Czy ten artykuł był pomocny?