Jak wskazać rachunek bankowy na fakturze?

W tym artykule opisaliśmy ścieżki wprowadzenia do systemu i ustawienia, widocznego na dokumentach, numeru rachunku.

Dodanie nowego rachunku i ustawianie go jako domyślny.

Krok pierwszy – klikamy na Imię i Nazwisko administratora (prawy, górny róg) >> Moje konto.

Krok drugi – na wyświetlonych danych konta klikamy  „Dodaj rachunek bankowy”.

W taki sposób możemy również dodać kolejny rachunek.

Krok trzeci – na wyświetlonym formularzu uzupełniamy dane naszego rachunku bankowego i jeśli chcemy, aby ten rachunek był naszym domyślnym rachunkiem, zaznaczamy parametr „Rachunek bankowy podstawowy” i zapisujemy zmiany.

 

 

Rachunek bankowy wskazany jako domyślny będzie drukowany na wszystkich dokumentach, gdzie nie zostanie wskazany indywidualnie inny numer konta.

 

Wskazanie rachunku bankowego dla konkretnego dokumentu.

Przykład ten zostanie omówiony dla faktury sprzedaży. Należy pamiętać, że to działanie jest możliwe tylko wtedy, gdy mamy zapisane kilka numerów rachunków. Wybranie rachunku bankowego na dokumencie jest możliwe zarówno dla nowych dokumentów, jak i tych zapisanych lub zatwierdzonych. Bez względu na status naszego dokumentu, schemat działania jest taki sam. Tutaj pokazane zostanie ustawienie rachunku na zatwierdzonej fakturze sprzedaży.

Krok pierwszy – wybieramy interesującą nas fakturę i wybieramy opcję „Edytuj”

Krok drugi – wybieramy kafelek „Nie zapłacono”/Zapłacono/Częściowo zapłacono (nazwa tego kafelka może się różnić, w zależności od stanu płatności)

Krok trzeci – na wyświetlonym oknie wybieramy, czy domyślnym rachunkiem dla tego dokumentu będzie nasz rachunek podstawowy, czy też inny. Automatycznie dla wszystkich dokumentów proponowany jest rachunek podstawowy. Jeśli chcemy ustawić inny, wybieramy opcję „Inny” i z rozwijanej listy wybieramy odpowiedni. Po zapisaniu zmian wybrany rachunek bankowy będzie już widoczny na wydruku dokumentu.

Czy ten artykuł był pomocny?