Jak seryjnie zatwierdzić dokumenty

W tym artykule opisaliśmy w jaki sposób możemy seryjnie zatwierdzić dokumenty. Seryjne zatwierdzanie może być wywołane na 2 sposoby.

  1. Zatwierdzanie z poziomu listy dokumentów:

Aby seryjnie zatwierdzić dokumenty z poziomu listy, należy zaznaczyć prawym przyciskiem myszy wszystkie dokumenty które chcemy zatwierdzić, a następnie z menu pod 3 kropkami należy wybrać opcję „Zatwierdź dokumenty”

2. Podczas tworzenia pliku JPK_FA oraz wysyłki dokumentów za pomocą IWD:

Podczas tworzenia pliku JPK_FA oraz wysyłki dokumentów za pomocą Internetowej Wymiany Dokumentów wybieramy zakres dat. Jeżeli w tym okresie występują dokumenty nie zatwierdzone na stałe, pojawi się komunikat z pytaniem czy takie dokumenty zatwierdzić. Kliknięcie „Tak” rozpocznie proces zatwierdzania wszystkich niezatwierdzonych dokumentów z danego okresu.

Jeżeli wszystkie dokumenty zostaną zatwierdzone poprawnie na ekranie pojawi się stosowna informacja.

Jeżeli z jakiegoś powodu dokument nie może zostać zatwierdzony, program wyświetli informację o numerze dokumentu i powodzie dla którego nie został zatwierdzony.

Uwaga
Uwaga. Jeżeli użytkownik korzysta z drukarki fiskalnej, to program nie pozwoli na seryjne zatwierdzanie paragonów. Każdy z paragonów należy zatwierdzić i zafiskalizować osobno.

Czy ten artykuł był pomocny?