Jak zrealizować zamówienia z wszystko.pl?

W wszystko.pl Klienci składają zamówienia. W Comarch ERP XT są one widoczne jako faktury proforma.

Przy każdorazowym wejściu na listę faktur proforma sprawdzane jest, czy w wszystko.pl zostały złożone nowe zamówienia. Jeśli tak, są one od razu wczytywane i widoczne jako nowe dokumenty. Stąd, w przypadku dużej ilości nowych zamówień, otwieranie listy może trwać nieco dłużej. Faktury proforma, które powstają w oparciu o złożone zamówienia, nie mogą być modyfikowane przez Użytkownika.

W momencie zaimportowania zamówienia w wszystko.pl mienia się jego status z nowe na w realizacji. Status ten jest widoczny dla Klienta i informuje go o stanie realizacji zamówienia.

Oprócz produktów, które zamówił Klient, na fakturze proforma pojawia się dodatkowy element związany z kosztami dostawy. Jego nazwa to wybrany przez Klienta sposób dostawy, natomiast jego wartość to suma kosztu dostawy i płatności, zdefiniowanych w wszystko.pl. Forma płatności na dokumencie jest przypisana zgodnie z mapowaniem zapisanym w konfiguracji wszystko.pl.

Kolejnym etapem realizacji zamówienia jest wystawienie faktury sprzedaży na podstawie utworzonej wcześniej faktury proforma. W momencie, gdy faktura proforma zostanie przekształcona do faktury sprzedaży status zamówienia w wszystko.pl zmieni się z w realizacji na zrealizowane. Status zostanie również zmieniony na zrealizowane jeśli do faktury proforma zostanie wystawiona faktura zaliczkowa.

Czy ten artykuł był pomocny?