Jak przyjąć towar do magazynu przed otrzymaniem faktury od dostawcy?

Czasem zdarza się, że musimy przyjąć do magazynu towar zanim dotrze do nas faktura zakupu. Dlatego też w tym artykule opisaliśmy możliwość wprowadzenia takich towarów do magazynu przed otrzymaniem faktury. W tym celu należy zarejestrować w programie zamówienie u dostawcy.

Ważne! Przyjęcie na magazyn jest możliwe tylko dla tych towarów, które na swojej karcie mają zaznaczony parametr „Kontrola stanu towaru w magazynie”.

Mamy kilka opcji przyjęcia towaru do magazynu:

  1. Po zapisaniu zamówienia u dostawcy wybieramy z menu kontekstowego kafelek „Przyjmij towar do magazynu”.

Po prawidłowo przeprowadzonym procesie otrzymamy odpowiedni komunikat.

    2. Zaznaczamy na liście wybrane zamówienie. W menu kontekstowym pojawi się opcja „Przyjmij towar do magazynu”. Po jej wybraniu program wprowadzi towary do magazynu.

   3. Otwieramy kartę zapisanego zamówienia u dostawcy. Po wyświetleniu się formularza w menu kontekstowym znajduje się opcja „Przyjmij towar do magazynu”. Gdy ją wybierzemy towary zostaną wprowadzone do magazynu i pojawi się odpowiedni komunikat.

Ważne! Gdy towary zostaną wprowadzone do magazynu, dla danego zamówienia pojawi się informujący o tym status.

W momencie otrzymania faktury zakupu należy na podstawie zamówienia wystawić fakturę zakupu. Jej zatwierdzenie nie spowoduje wtedy ponownego wprowadzenia towaru do magazynu, a jedynie zmodyfikowanie kwoty zobowiązań wobec dostawcy.

Czy ten artykuł był pomocny?